schöne Blumeschöne Blume
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
587240

XXII Światowy Dzień Chorego

  Dziś po raz 22. obchodzimy Światowy Dzień Chorego, którego inicjatorem był bł. Jan Paweł II. Tegoroczne święto obchodzimy pod hasłem: Wiara i miłość: „My także winniśmy oddać życie za braci" (1 J 3,16).
     Jak co roku, i tym razem, do wszystkich wiernych zwrócił się papież w swoim orędziu. Franciszek mówił: „Kiedy z czułością podchodzimy do osób potrzebujących leczenia, to niesiemy nadzieję i uśmiech Boga w sprzeczności świata. Kiedy stylem naszego działania staje się wielkoduszne poświęcenie dla innych, to tworzymy przestrzeń dla Serca Chrystusa i jesteśmy nim rozpaleni, wnosząc w ten sposób nasz wkład w przyjście Królestwa Bożego." Papież zawierzył tegoroczny XXII Światowy Dzień Chorego wstawiennictwu Maryi, aby pomagała osobom chorym przeżywać swoje cierpienie w jedności z Jezusem Chrystusem i by wspierała tych, którzy się nimi opiekują. Wszystkim, chorym, pracownikom służby zdrowia i wolontariuszom Franciszek udzielił Apostolskiego Błogosławieństwa.

  Także w naszym Zakładzie przeżywaliśmy ten dzień w szczególny sposób. Już rano została odprawiona Msza Święta w intencji naszych chorych pań oraz personelu. Natomiast o godzinie 11.30 miało miejsce nabożeństwo z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Ksiądz Infułat podkreślił rolę cierpienia w życiu człowieka, jako specjalny dar, bardzo wartościowy dla Boga. Podziękował również pracownikom Zakładu za serce, jakie wkładają w służbę przy chorych. Zaznaczył jak ważne i prawdziwe, w pracy z chorym, są słowa papieża z niedzielnej modlitwy na Anioł Pański: „Godność osoby nigdy nie sprowadza się do jej możliwości i zdolności i nie zmniejsza się ona, gdy dana osoba słabnie, staje się niesprawna i wymaga pomocy (...) Pomagajcie jedni drugim z miłością, a doświadczycie pocieszającej obecności Boga. Chrześcijańska i szlachetna postawa wobec chorych jest solą ziemi i światłem świata".

 

dh1 

dh4

 

Ta strona używa plików Cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookie w przeglądarce. Czytaj więcej.