schöne Blumeschöne Blume
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
601192

Projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich

Święto ku czci Boga Ojca

ODPUST ZUPEŁNY W PIERWSZĄ NIEDZIELĘ SIERPNIA

W ŚWIĘTO KU CZCI BOGA OJCA

 PENITENCJARIA APOSTOLSKA

Prot. N. 1138/19/1

DEKRET

          PENITENCJARIA APOSTOLSKA, dla pomnożenia pobożności wiernych i zbawienia dusz, na mocy uprawnień przyznanych jej w specjalny sposób przez Jego Świątobliwość Ojca Świętego Franciszka, z Bożej Opatrzności Papieża, wziąwszy pod uwagę prośby przysłane do niej niedawno przez Najdostojniejszego Księdza Biskupa Jana Piotrowskiego, Biskupa Kieleckiego, wraz z Przełożoną Generalną Zgromadzenia Sług Jezusa i siostrą dyrektor Kieleckiego Domu Opieki powierzonego temuż Zgromadzeniu, łaskawie zezwala, aby siostry i wszyscy wierni mogli z niebiańskich skarbców Kościoła uzyskać odpust zupełny, który będą mogli również ofiarować jako pomoc dla dusz wiernych w czyśćcu cierpiących, byleby prawdziwie pokutując, przystąpiwszy do spowiedzi i pokrzepieni Komunią świętą, pobożnie nawiedzili jako pielgrzymi kaplicę wspomnianego Domu i tam wzięli udział w sprawowaniu świętej liturgii albo przynajmniej przez stosowny czas oddali się pobożnym rozmyślaniom przed wystawionym do czci publicznej obrazem Boga Ojca, kończąc je Modlitwą Pańską, Składem Apostolskim i wezwaniami do Najświętszej Maryi Panny:

- w pierwszą niedzielę sierpnia, w samo święto ku czci Boga Ojca.

          Wierni, dla których przeszkodą jest starość, choroba lub inna poważna przyczyna, we wskazanym wyżej dniu będą mogli zyskać odpust zupełny, jeśli wzbudziwszy w sobie obrzydzenie do jakiegokolwiek grzechu i zamiar spełnienia, gdy tylko będzie to możliwe, trzech zwyczajnych warunków, przed jakimkolwiek świętym obrazem dołączą duchowo do sprawowanych świętych obrzędów, ofiarując miłosiernemu Bogu swe modlitwy i cierpienia lub swe życiowe trudności.

          Aby przeto dzięki miłości pasterskiej ułatwić wiernym dostęp do Bożej łaski osiąganej dzięki kluczom Kościoła, Penitencjaria usilnie prosi, aby kapłani wyposażeni w stosowne upoważnienia do przyjmowania spowiedzi ochoczo i wielkodusznie oddawali się sprawowaniu sakramentu Pokuty.

          Niniejszy dekret ma ważność na siedem lat. Bez względu na wszelkie przeciwne zarządzenia.

          Dane w Rzymie, w siedzibie Penitencjarii Apostolskiej, w dniu 12 czerwca, w Roku Wcielenia Pańskiego 2020.

 

+ MAURUS Kard. PIACENZA

Penitencjarz Większy

+ KRZYSZTOF NYKIEL

Regens

1% dla podopiecznych ZOL

 

PRZEKAŻ  1 %  PODATKU dla

Zakładu opiekuńczo-Leczniczego

dla Przewlekle Chorych Zgromadzenia Sług Jezusa 
w Kielcach, ul. Wesoła 45

KRS: 0000426739

Cel szczegółowy: ZOL  Kielce Wesoła

 DZIĘKUJEMY

WSTRZYMANE ODWIEDZINY

W związku z zagrożeniem CORONAWIRUSEM

w trosce o dobro podopiecznych

WSTRZYMUJE SIĘ ODWIEDZINY

w ZOL do odwołania.

Dyrekcja

  • informację o stanie zdrowia podopiecznych /wyłącznie osoba upoważniona/ można uzyskać od poniedziałku do piątku w godz. 11.00-12.30 pod nr tel. +48 694 451 446
  • nie będą przekazywane żadne przesyłki podopiecznym

ü 

 

Zróbcie Mu miejsce.......

Zróbcie Mu miejsce, Pan idzie z nieba,
pod przymiotami ukryty chleba!
Zagrody nasze widzieć przychodzi
i jak się Jego dzieciom powodzi.


W czasie trwania oktawy Bożego Ciała, uczestniczyliśmy w niecodziennej procesji. We wtorkowe popołudnie Pan Jezus w Monstrancji, niesiony przez diakona Mateusza, nawiedził Mieszkanki Zakładu, które doświadczone cierpieniem, przebywają na co dzień w łóżkach. Na wielu twarzach pojawiły się łzy wzruszenia, gdy diakon błogosławił chore Najświętszym Sakramentem. Takie chwile są bardzo ważne dla Podopiecznych, umacniają je w przekonaniu, że ich ból i cierpienie ma sens, że nie są same, że są ludzie, którzy się za nie modlą, i którym ich choroba nie jest obojętna. Takie uroczystości dodają siły naszym Podopiecznym, by dalej z radością dźwigać swój krzyż.

   

   

 

Ta strona używa plików Cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookie w przeglądarce. Czytaj więcej.