schöne Blumeschöne Blume
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
538212

Zróbcie Mu miejsce.......

Zróbcie Mu miejsce, Pan idzie z nieba,
pod przymiotami ukryty chleba!
Zagrody nasze widzieć przychodzi
i jak się Jego dzieciom powodzi.


W czasie trwania oktawy Bożego Ciała, uczestniczyliśmy w niecodziennej procesji. We wtorkowe popołudnie Pan Jezus w Monstrancji, niesiony przez diakona Mateusza, nawiedził Mieszkanki Zakładu, które doświadczone cierpieniem, przebywają na co dzień w łóżkach. Na wielu twarzach pojawiły się łzy wzruszenia, gdy diakon błogosławił chore Najświętszym Sakramentem. Takie chwile są bardzo ważne dla Podopiecznych, umacniają je w przekonaniu, że ich ból i cierpienie ma sens, że nie są same, że są ludzie, którzy się za nie modlą, i którym ich choroba nie jest obojętna. Takie uroczystości dodają siły naszym Podopiecznym, by dalej z radością dźwigać swój krzyż.

   

   

 

Imieniny Księdza Kapelana

      Dziś w Zakładzie obchodziliśmy imieniny. Swoje święto ma nasz Kapelan Jan Szarek. Rano po Mszy św. na Czcigodnego Solenizanta czekał Personel wraz z kilkoma Podopiecznymi. Mieszkanki na tę uroczystą chwilę przygotowały własne życzenia – wiersze, poczym wręczyły Księdzu kwiaty. W atmosferze wspólnego śpiewu również Personel złożył życzenia Solenizantowi i podarował kwiaty. Wszystkich „gości" Ks. Infułat zaprosił na słodki poczęstunek.

             

      

 

Księża Neoprezbiterzy wśród nas…

      Dnia 13.06.2014 r. dziewięciu nowo wyświęconych księży odprawiło w naszej kaplicy Mszę św. Prymicyjną. Tę Mszę św. Księża Prymicjani ofiarowali w intencji Mieszkanek Zakładu jak również w intencji całego Personelu. W homilii ks. Dariusz dziękował za modlitwę i cierpienie ofiarowane w ich intencji. Dziękował również za przykład wiary i katechezę cierpienia, których doświadczał, gdy przychodził do naszego Zakładu.
     Księżom Neoprezbiterom życzymy odwagi w wiernym kroczeniu za Jezusem Chrystusem Najwyższym i Wiecznym Kapłanem oraz owocnej pracy w parafiach, do których zostaną posłani.

 1               2    3         45                  6

WIELKANOC 2014

jezus

       

 

           Życzenia Wielkanocne

 

 

 Nie życzę Ci
chodzenia po morzu
dla samego chodzenia.
Nie życzę Ci
noszenia krzyża
dla samego noszenia go.
Nie życzę Ci
radości z życia
dla samej radości.
Nie życzę Ci
wytrwałości w cierpieniu
dla samego cierpienia.
Ale życzę Ci spotkania ze Zmartwychwstałym,
choć także nie dla samego spotkania,
lecz dla zmartwychwstania w Jezusie Chrystusie!

XXII Światowy Dzień Chorego

  Dziś po raz 22. obchodzimy Światowy Dzień Chorego, którego inicjatorem był bł. Jan Paweł II. Tegoroczne święto obchodzimy pod hasłem: Wiara i miłość: „My także winniśmy oddać życie za braci" (1 J 3,16).
     Jak co roku, i tym razem, do wszystkich wiernych zwrócił się papież w swoim orędziu. Franciszek mówił: „Kiedy z czułością podchodzimy do osób potrzebujących leczenia, to niesiemy nadzieję i uśmiech Boga w sprzeczności świata. Kiedy stylem naszego działania staje się wielkoduszne poświęcenie dla innych, to tworzymy przestrzeń dla Serca Chrystusa i jesteśmy nim rozpaleni, wnosząc w ten sposób nasz wkład w przyjście Królestwa Bożego." Papież zawierzył tegoroczny XXII Światowy Dzień Chorego wstawiennictwu Maryi, aby pomagała osobom chorym przeżywać swoje cierpienie w jedności z Jezusem Chrystusem i by wspierała tych, którzy się nimi opiekują. Wszystkim, chorym, pracownikom służby zdrowia i wolontariuszom Franciszek udzielił Apostolskiego Błogosławieństwa.

  Także w naszym Zakładzie przeżywaliśmy ten dzień w szczególny sposób. Już rano została odprawiona Msza Święta w intencji naszych chorych pań oraz personelu. Natomiast o godzinie 11.30 miało miejsce nabożeństwo z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Ksiądz Infułat podkreślił rolę cierpienia w życiu człowieka, jako specjalny dar, bardzo wartościowy dla Boga. Podziękował również pracownikom Zakładu za serce, jakie wkładają w służbę przy chorych. Zaznaczył jak ważne i prawdziwe, w pracy z chorym, są słowa papieża z niedzielnej modlitwy na Anioł Pański: „Godność osoby nigdy nie sprowadza się do jej możliwości i zdolności i nie zmniejsza się ona, gdy dana osoba słabnie, staje się niesprawna i wymaga pomocy (...) Pomagajcie jedni drugim z miłością, a doświadczycie pocieszającej obecności Boga. Chrześcijańska i szlachetna postawa wobec chorych jest solą ziemi i światłem świata".

 

dh1 

dh4

 

Więcej artykułów…

  1. PRZEBUDOWA ZOL

Ta strona używa plików Cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookie w przeglądarce. Czytaj więcej.